Yoğurtçu Kadın Forumu bu hafta Sevcan Tiftik’le “Queer ve Çağdaş Türkçe Edebiyatı Birlikte Düşünmek” üzerine konuşuyor.

Her hafta Çarşamba bir araya gelen Yoğurtçu Kadın Forumu pandemi ile birlikte buluşmaları bırakmadı, online olarak devam ediyor. Bu hafta, 20 Ocak 2021 tarihinde saat 19:30’da gerçekleşecek forum Sevcan Tiftik ile “Queer ve Çağdaş Türkçe Edebiyatı Birlikte Düşünmek” başlığı ile buluşuyor ve kadınları birlikte tartışmaya çağırıyor. Forumun çağrısı şu şekilde:

Edebiyat; tahayyüllerimizi, sesimizi, kimliğimizi, itirazımızı ve kendiliğimizi duyurabileceğimiz bir mecra, kendiliğimizin ve özneliğimizin kurulduğu, aynı şekilde yıkıldığı bir alan. Öte yandan bizzat bizim de kendimizi kurduğumuz, temsilleri ve stereotipik karakterleri yıkıma uğrattığımız bir yer edebiyat. Queer’in yoldaşı, birbirleri içine büyüyecekleri, çiçeklenecekleri bir delta ve bir şeyin salt görünen, göründüğü gibi olmadığını anladığımız bir imkânlar alanı. Akacak bir çatlağın hep bulunduğu, başka ihtimallere gebe ve her daim ana yolun dışında başka yolların, sapakların ve türlü olanakların bulunabileceği bir dünya…

Gelin, YKF’de çağdaş Türkçe edebiyatın queer imkanlarından hep birlikte bahsedelim, konuşalım.

Önemli not: Zoom’da gerçekleşen foruma katılım sağlanırken kameralarınızın açık olmasını önemle rica ediyoruz.

Forumumuz ZOOM üzerinden gerçekleşmektedir. Foruma katılmak için yogurtcukadinforumu@gmail.com adresine mail atmanızı rica ederiz.

Katılımcıların etkinlik esnasında mikrofonun kapalı, videosunun açık olmasını rica ediyoruz. Etkinliğimize telefon ya da bilgisayarlarınızla katılım sağlayabilirsiniz.

Ayrıca evde yalnız değilseniz, rahat hissedebilmeniz için kulaklık kullanabilirsiniz.

Facebook Etkinlik Linki:  https://www.facebook.com/events/806504543539280

* Online forum erkeklerin katılımına kapalıdır.

** Forum ilkeleri gereği izinsiz görüntü be ses kaydı alınmamaktadır. Bu konuya uyulmasını önemle rica ediyoruz.

*** Forumun başında gönüllü olmak isteyen arkadaşlardan biri kolaylaştırıcı biri de not tutucu olacak. Sadece kolaylaştırıcının mikrofonu açık olacak. Diğer arkadaşlar mikrofonları kapalı tutacak. Programda, söz almak isteyen arkadaşlarımız için el kaldırma özelliği mevcut, bu özellikle söz istenecek. Kolaylaştırıcı öncelikle ilk defa söz almak isteyenlere, yoksa 2. kez almak isteyenlere söz verecek. Söz alan kişi mikrofonunu açarak sorularını sorabilir ya da konuya katkıda bulunabilir.

Pin It on Pinterest