Çetinkaya: Kadın emeği siyasetin temel meselelerinden biri olmalı

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Parti Meclisi Üyesi Bilge Seçkin Çetinkaya, partisinin kadın emeği politikalarına dair Kadın İşçi’nin sorularını yanıtladı…
Paylaş:
Sevgim Denizaltı
Sevgim Denizaltı
sevgimdenizalti@gmail.com

Ücret eşitsizliği, cinsiyetçi iş ayrımcılığı, rekor kıran kadın işsizliği, emeğimizin değersizleştirilmesi, şiddet ve taciz… Sorunlarımız saymakla bitmiyor. Peki, Türkiye’de kendini solda tanımlayan siyasi partiler, tüm bu sorunların çözümüne dair ne söylüyor? Önerileri neler? Programlarında ne var?

Türkiye seçime doğru giderken, sol partilerde siyaset yapan kadınlarla partilerinin kadın emeği politikalarını konuşuyoruz. İlk konuğumuz, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Parti Meclisi Üyesi Bilge Seçkin Çetinkaya.

Çetinkaya, “TİP’li kadınlar olarak kadın emeğinin siyasetin temel meselelerinden biri olması için mücadele edeceğiz” diyor.

İyi seyirler…

Paylaş:

Benzer İçerikler

Feride Eralp ve Selin Top, hazırladıkları “Türkiye’de Feminist Hareketin Gündemleri ve Güncel Eylem Alanları” başlıklı raporla ilgili Kadın İşçi’nin sorularını yanıtladı.
TÖP Dönem Sözcüsü Juliana Gözen, Kadın İşçi’nin sorularını yanıtladı.
HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm, partisinin kadın emeği politikalarına dair Kadın İşçi’nin sorularını yanıtladı.
TKP PM Üyesi ve Kadın Dayanışma Komiteleri Sözcüsü Gizem Batı Ayaz, partisinin kadın emeği politikalarına dair Kadın İşçi’nin sorularını yanıtladı.
İçeriklerimizi kaçırmamak için e-posta bültenimize ücretsiz abone olun!