Duyurular

Kitabımızı konuşmak, heyecanımızı paylaşmak üzere düzenlediğimiz kitabın tanıtım etkinliğinde sizi de aramızda görmeyi çok isteriz.
Sendikalarda temsiliyet ve katılım aynı şey mi? İşçi sendikalarında yönetimler niye silme erkek? Kadın ve LGBTİ+ işçilerin çıkarlarını ve taleplerini savunarak yönetimlerde yer almak, karar mekanizmalarına gelebilmek günümüz koşullarında sağlanabilir mi? Türkiye sendikalarında neden yalnızca özel günlerde kadın komisyonları hatırlanıyor? Kadın ve LGBTİ+ işçilerin toplumsal cinsiyet temelli çıkarlarından vazgeçmeden yönetimlerde yer almasına izin veren yeni bir sendikal anlayış mümkün mü? Tartışmaya davet ediyoruz.
Üç yıldır yayın hayatını sürdüren kadınların ücretli, ücretsiz emek deneyim, talep ve direnişlerini dile getirmek için hak haberciliği yapan sitemiz Kadınİşçi, Metin Göktepe Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. Yolumuzu aydınlatan ve halkın, sınıfın gerçeklerini aktarırken yaşamını yitiren Metin Göktepe’yi saygıyla anıyoruz.
6 Nisan’da 14.00- 16.00 saatleri arasında Ayşe Düzkan’la feminist gazeteciliği, feminizmin haber yazımına getirdiği açılımları konuşuyoruz. “Nasıl daha iyi yazabilirim, sözüm, taleplerim nasıl daha iyi anlaşılır?” sorularını soran tüm kadınları davet ediyoruz.
“Kadınlar Sendikaların Neresinde?” sorusunu sorarak düzenlediğimiz forumda, Türkiye’de işçi ve memur sendikalarında kadınların karşılaştığı sorunları, talepleri ve mücadele yollarını tartışacağız.
Kadın işçiler olarak işyerlerimizde ve çalışma hayatında yaşadığımız sorunlarda yalnız değiliz. Kadınİşçi Hukuk Danışma hattımızda Avukat Rozerin Yılmaz sizlerle.
‘Kadın Emeği ve Güvencesizlik’ başlıklı üçüncü atölyemiz, 10 Haziran’da Semiha Arı’nın yürütücülüğünde başlıyor.
İçeriklerimizi kaçırmamak için e-posta bültenimize ücretsiz abone olun!