Duyurular

2-3 Aralık 2023 Metro Han, Beyoğlu
Kadın işçiler olarak işyerlerimizde ve çalışma hayatında yaşadığımız sorunlarda yalnız değiliz. Kadınİşçi Hukuk Danışma hattımızda Avukat Rozerin Yılmaz sizlerle.
‘Kadın Emeği ve Güvencesizlik’ başlıklı üçüncü atölyemiz, 10 Haziran’da Semiha Arı’nın yürütücülüğünde başlıyor.
‘Feminist Yöntem Tartışmaları ve Kadın Emeği’ başlıklı ikinci atölyemiz, 13 Mayıs’ta Necla Akgökçe yürütücülüğünde başlıyor.
Türkiye tarihi bir seçime doğru giderken, sol partilerin kadın emeği politikalarını analiz ederek hazırladığımız raporumuzu kamuoyuyla paylaşacağız. Cezayir Toplantı Salonu’nda 4 Mayıs’ta gerçekleştireceğimiz rapor sunumu toplantısına hepinizi bekliyoruz.
Bu yıl ilk kez düzenlediğimiz Zehra Kosova Sempozyumu, 29 Nisan Cumartesi günü Cezayir Toplantı Salonu’nda yapılacak. Emek deneyimlerimizi, direniş hikâyelerimizi, mücadelelerimizi ortaklaştırmak için sempozyumda buluşalım.
Türkiye’de kadın emeği alanında çalışan araştırmacıları bir araya getirmek ve kadın emeği tarihimizin önemli figürlerini anmak amacıyla bu yıl ilk kez düzenlediğimiz Zehra Kosova Sempozyumu’nun programı yayımlandı.
Türkiye’de kadın emeği alanında çalışan araştırmacıları bir araya getirmek ve kadın emeği tarihimizin önemli figürlerini anmak amacıyla bir sempozyum düzenliyoruz. Zehra Kosova’ya ithaf ettiğimiz bu sempozyuma katılmak için kadın emeğiyle ilgili bildiri özetlerinizi 10 Nisan 2023’e kadar kadiniscihaber@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.
İçeriklerimizi kaçırmamak için e-posta bültenimize ücretsiz abone olun!