Kadınİşçi 1 Mayıs etkinliği

Paylaş:

Kadın İşçi olarak 1 Mayıs kapsamında bakım emeğini konuşuyor, kadın işçiler ile buluşuyoruz.

Bakım emeği nedir, neleri kapsar, ne kadar zamanımızı alır gibi soruların yanıtlarını vererek bakım emeğinin hayatımızdaki ağırlığını konuşacağız. İkinci olarak bakım sorumluluğunun ücretli çalışmaya etkisini, çalışmaya katılabilme, çalışma saatleri, çalışma koşulları ve ücret üzerine etkilerini ele alacağız. Özellikle pandemi ile artan bakım yükünün ve çalışma şekillerindeki dönüşümün hayatlarımızı nasıl etkilediğini tartışacağız. Bu süreçte görünmeyen emeğin meslek hali olarak pandemide en ağır yükü taşıyan hemşirelerin deneyimlerini gündeme alacağız. Serbest kürsü ile de ortaklaştığımız, kadınlar olarak hemdert olduğumuz pratikleri konuşacak, deneyimlerimizi aktaracağız. Bu tartışmaya katılmaya tüm kadınları bekliyoruz.

2 Mayıs 2021, 15:00 – 17:00

Bakım emeğinin hayatımızdaki yeri, ücretli emeğe yansımaları

Sunum: Dr. Öğr. Üyesi Özge İzdeş

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa

Görünmeyen emeğin meslekleşmiş hali; hemşirelik

Sunum: İpek Deniz – Nilgün Kutal

Serbest Kürsü

Ücretli ücretsiz bakım emeği deneyimlerimiz

Katılım için: kadiniscihaber@gmail.com adresine mail atabilirsiniz

Paylaş:

Benzer İçerikler

Kadın işçiler olarak işyerlerimizde ve çalışma hayatında yaşadığımız sorunlarda yalnız değiliz. İş hukuku alanındaki soru ve başvurularınız için iş hukuku avukatımız Hatice Tuğba Yılmaz her çarşamba sizlerle.
Tüm kadın kurum ve kuruluşlarının haberlerine, çağrılarına yer vermek, duyurularını yapmak istiyoruz. Etkinlikleri, eylem çağrılarını, buluşmaları, yayınları, duyuruları bizimle paylaşabilirsiniz, bizler de Kadın İşçi’de bu haberlere yer verebiliriz.
İçeriklerimizi kaçırmamak için e-posta bültenimize ücretsiz abone olun!