gözaltı

Agrobay işçileri, eylemlerinin 98. gününde çatıya çıktı. Atlamayı düşünmeleri, o noktaya nasıl geldikleri… İki emekçi Ayten ve Şirin direniş öncesi, direniş sırası ve sonrasında yaşadıklarını anlattı. İşçilerin avukatı Cansu Saygıner ise patronun siyasi partilerle ilişki içinde olduğunu belirterek, emekçi kadınların haklı mücadelesine destek çağrısı yapıyor.
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde Taksim’de polisin ağır şiddetine, işkencesine maruz bırakılan kadınlar, “Susmayacağız, bu şiddetin normalleşmesine izin vermeyeceğiz” diyor. Kadınlar yarın (30 Kasım) ilk suç duyurusunu yapacak.
Kadınİşçi olarak gece boyunca Farplas’daydık. “İş ekmek yoksa barış da yok”, “Atılan işçiler geri alınsın”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganlarıyla harekete geçen işçiler fabrika içerisine kendini kapattı.
Sinbo Direnişi’nin 157. gününde Balat Karakolu’nda çıplak aramaya tabi tutulan Dilbent Türker  “Bizler mücadele verdiğimiz için sürekli olarak insanlık dışı çeşitli yol ve yöntemlerle, engellenmeye çalışılıyoruz. Mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Kod 29 işçi düşmanlığı, çıplak arama insanlık suçudur, demeye devam edeceğiz.” dedi.
İçeriklerimizi kaçırmamak için e-posta bültenimize ücretsiz abone olun!