HÜDA PAR

Parlamentoya AKP listelerinden giren HÜDA PAR, Cumhur İttifakı’na dahil olan Yeniden Refah ve Millet İttifak’ında yer alan Saadet Partisi’nin “kutsal aile”yi gözeten, eşitlik, kadın özgürlüğü karşıtı ve LGBTİ+ düşmanı politikaları artık daha somut bir tehdit. Bu partilerin programlarını, seçim bildirilerini, basın açıklamalarını inceledik.
14 Mayıs seçimleri ile Yeniden Refah ve HÜDA PAR’dan 8 milletvekilinin Meclis’e girmesi, kadın düşmanı politikaların hayata geçeceği endişesini artırdı. Ancak kadınların geri adım atmaya hiç niyeti yok: “Direnişimiz bitmeyecek; koşullar ne olursa olsun yan yana durmaya, mücadele etmeye devam edeceğiz!”
Öldürülen, yoksulluğa mahkûm edilen, özgürlükleri gasbedilen, emekleri sömürülen biz kadınlar için hesap sorma zamanı. Erkeklik ittifakına karşı verdiğimiz oylarla dolduralım sandıkları. Her zarf bir isyan olsun erkek ittifakına karşı. Kadınları evlere mi kapatacaklarmış? Görsünler bakalım, kimin kime gücü yetiyor.
İster iktidarınız, ister şimdiden kaybettiğiniz seçim için nasıl, kimle, hangi ittifakı kurarsanız kurunuz, 8 Mart alanındaki ittifaktan daha güçlü olamazsınız. Buraya kadarmış, yenildiniz.
İçeriklerimizi kaçırmamak için e-posta bültenimize ücretsiz abone olun!