muhtar adayı

Yerel seçimlerde sahada olanlar arasında en dikkat çekici yüzler kadın muhtar adayları. Erkekler için tasarlanmış mahallelerin yönetimine talip olmak hayli radikal bir karar çünkü… Manisa Eroğlu mahallesinde de herkesin bakışları muhtar adayı Nurhayat’a çevrilmiş durumda.
Gülsuyu Gülensu Mahallesi Muhtar Adaylarından Özlem Güneş: “Çalışmanın içine girince kadın adayların ne kadar büyük bir ihtiyaç olduğunu gördük. Mahallede üç kadın adayız ve her birimizin yaratığı bir pozitif enerji var. Biz asla birbirimizin rakibi değiliz.” diyor.
Gülten Dokuyan Gülensu seçim bölgesi muhtar adayı. Gülsuyu Gülensu Kadın Derneği’nin yönetiminde. İşçilikten geliyor. Fabrika işçiliği yaptıktan sonra ev hizmetlerinde de çalışmış. Yöntemleri farklı. Seçim öncesinde masraflar için kadınlar ortak bir fon oluşturmuşlar. Bu fondan diğer kadın muhtar adaya da yardım ettik, diyor. Çünkü o kadın dayanışmasına inanıyor.
Hep kazanmaya dair bir özelliği var. Önü kesilse de girişimde bulunmaktan çekinmiyor. Uşak Avganlı tütün üreticisi Gülter Arslan, 5 yıl önce muhtarlık seçimlerine katılmış. Köy şaşkın, herkes ayağa kalkmış. Çünkü şimdiye kadar hiç kadın muhtar adayı olmamış beldede.
İçeriklerimizi kaçırmamak için e-posta bültenimize ücretsiz abone olun!