Zehra Kosova Sempozyumu

Zehra Kosova Sempozyumu sunumlarıyla hazırlanan Emeğin Kadın Halleri kitabı Dipnot’tan çıktı. “Kadın emeği araştırmaları akademi ile sınırlı kalmasın” denilerek hazırlanan kitap, 11 Mayıs Cumartesi günü Kadıköy’de bulunan Genel-İş binasında tanıtıldı.
Bu yıl ilk kez düzenlediğimiz Zehra Kosova Sempozyumu, 29 Nisan Cumartesi günü Cezayir Toplantı Salonu’nda yapılacak. Emek deneyimlerimizi, direniş hikâyelerimizi, mücadelelerimizi ortaklaştırmak için sempozyumda buluşalım.
Türkiye’de kadın emeği alanında çalışan araştırmacıları bir araya getirmek ve kadın emeği tarihimizin önemli figürlerini anmak amacıyla bu yıl ilk kez düzenlediğimiz Zehra Kosova Sempozyumu’nun programı yayımlandı.
Türkiye’de kadın emeği alanında çalışan araştırmacıları bir araya getirmek ve kadın emeği tarihimizin önemli figürlerini anmak amacıyla bir sempozyum düzenliyoruz. Zehra Kosova’ya ithaf ettiğimiz bu sempozyuma katılmak için kadın emeğiyle ilgili bildiri özetlerinizi 10 Nisan 2023’e kadar kadiniscihaber@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.
İçeriklerimizi kaçırmamak için e-posta bültenimize ücretsiz abone olun!