Bir Kişi Daha Eksilmemek İçin Bayram Esenkuş Tutuklansın!

Kocası tarafından işkence gördü, hasta yatağından video çekerek yaşadıklarını duyurdu. Ev eksenli çalışarak hayatını kazanan Serap arkadaşımızın davası Gebze Kadın Platformu tarafından takip ediliyor… Çok geç olmadan, sahip çıkalım, duyuralım, ses verelim.
Paylaş:
Bahar Gök
Bahar Gök
bihargok1982@gmail.com
Bahar Gök  bihargok1982@gmail.com

Kocası tarafından işkence gördü, hasta yatağından video çekerek yaşadıklarını duyurdu. Ev eksenli çalışarak hayatını kazanan Serap arkadaşımızın davası Gebze Kadın Platformu tarafından takip ediliyor… Çok geç olmadan, sahip çıkalım, duyuralım, ses verelim.

Her gün yeni bir kadın cinayeti ya da şiddetinin yaşandığı haberleriyle güne gözümüzü açıyoruz. Devletin, kadınların, çocukların, LGBTİ+’ların yaşam haklarını koruyarak güvenli alanlar yaratılmasına yönelik taleplere kulaklarını tıkaması, failleri cezasızlık konusunda cesaretli kılıyor. Geçtiğimiz hafta Kocaeli Gebze’de Sema Aytekin’in boşandığı eşi ve manipüle ettiği öz oğlu tarafından öldürülmeye çalışılmasını izlemiştik televizyonlarda. Üzerinden bir hafta geçmeden, yine Gebze’de, sesini duyurmak için hastanede yatarken video çeken Serap Avcı’nın anlattıklarıyla sarsılıyoruz. Tuzak kurarak evine gelen eski eşi tarafından 5 saat işkence gören Serap Avcı şu an hastanede tedavi görüyor ve kaçırılan çocuğunun can güvenliğinden endişe ediyor.

Sistematik işkence

Evine iş alarak geçimini sürdüren ve evinde kızıyla birlikte yalnız olan Avcı, 25 Temmuz günü öğlen saatlerinde “sana iş getirdim” diyerek kapıyı çalan arkadaşına kapıyı açtığı anda boşandığı Bayram Esenkuş bir anda içeri girip kapıyı kapatıyor ve dövmeye başlıyor. Kızı, arkadaşı tarafından evin dışına çıkarıldıktan sonra işkence edilmeye başlanan Avcı’nın telefonuna el koyan Bayram Esenkuş, yardım çığlıkları komşuları tarafından duyulmaması için boğazını sıkıyor. Sesi çıkmaz hale gelince kafasında bardak kırıp Avcı’nın bilinç kaybı yaşamasını sağlıyor. Böbreklerine defalarca kez yumruk yiyen Avcı, kendini banyoya attığında yumruk ve tekmelerden dolayı kanaması olduğunu görüyor. 5 saat boyunca sistematik işkence edilen Avcı, Esenkuş’a, kimseye bir şey anlatmayacağını, kendisini ya öldürmesini ya da ambulans çağırmasını istiyor.

Gebze Kadın Platformu takipçi

Bıçak çekip eski eşinin boğazına dayayan Bayram Esenkuş, yaşadıklarını birine anlattığı takdirde kendisini, akrabalarını ve arkadaşlarını öldüreceği yönünde tehditlerle konuşmasını engellemeye çalışmış ve telefonunun şifresini almış Avcı’nın. Ambulansla hastaneye kaldırıldığında Avcı’nın sağlık çalışanlarına ve polise gördüğü işkenceyi anlattığını anlayan Bayram Esenkuş, ortak çocuklarını da kaçırarak ortadan kayboluyor. Tedavi gördüğü hastanede kısa bir video çekip işkenceyi anlatan ve çocuğunun bulunarak Bayram Esenkuş’un tutuklanmasını talep eden Avcı’ya Gebze Kadın Platformu ulaşarak polis koruması sağlamış durumda. Avukat ve psikolojik destek konusunda da yardımcı olan Gebze Kadın Platformu sosyal medyada #BayramEsenkuşTutuklansın Diyoruz! çağrılarıyla Twitter eylemleri düzenlemeye başladı. Çocuğunun bir an önce fail babadan alınarak can güvenliklerinin sağlanması için desteğe ihtiyacı olan Serap Avcı için 1 Ağustos günü saat 21:00’da ilk Twitter eylemi gerçekleştirildi. Bir kişi daha eksilmemek için yapılacak sosyal medya eylemleri Bayram Esenkuş tutuklanana kadar devam edecek.

Paylaş:

Benzer İçerikler

Gösterilecek içerik bulunamadı!
İçeriklerimizi kaçırmamak için e-posta bültenimize ücretsiz abone olun!