Mustafa Denizaltı vefat etti.

Paylaş:

Editörümüz Sevgim Denizaltı’nın babası Mustafa Denizaltı vefat etmiştir. 

Sevgim’in sözleriyle “Bu dünyadan bir Mustafa Denizaltı geçti. Öyle iyi bir insandı ki… Öyle iyi bir babaydı ki…”

Arkadaşımıza ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Paylaş:

Benzer İçerikler

Sessiz istifa akımı, gençler ve özellikle de kadınlar arasında giderek yayılıyor. Dr. Öztan, “Sessiz istifa işten kaçmak değil. Aşırı çalışmaya, tükenmişliğe, tüm hayatı yutan iş yaşamına karşı bir sınırlama ihtiyacı; en temel çalışma haklarına ilişkin bir hatırlatma” diyor. Plaza Eylem Platformu ise akımı “sistemden kopuş” olarak nitelendiriyor.
Vergi dilimlerindeki adaletsizlik, işçilerin ve sendikaların gündeminde. Feminist iktisatçılar, düşük gelirli işlerde daha yüksek oranda çalışan kadınların bu adaletsizlikten daha çok etkilendiğini belirtiyor. “Topu topu üç ay düzgün maaş alıyoruz” diyen kadın işçiler ise bekâr anneler başta olmak üzere tüm kadınlar için pozitif ayrımcılık talep ediyor.
İranlı kadınlar, kendilerini her alanda köleliğe mahkûm eden molla rejiminden kurtulmak için direniyor. İşçi Hakları Savunucuları Merkezi’nden Nikorvan, “Bu, köklü bir değişim isteyen kadınların ayaklanması ve hemen bitmeyecek” diyor. Eski mağaza işçisi Meryem ise çalışmasına izin verilmeyen kadınların para için böbreklerini sattığını anlatıyor.
22 yaşındaki Mahsa Amini’nin öldürülmesinin ardından İranlı kadınlar sokakları terk etmiyor. İsfahan’da sanat okuyan Sepide, “Bu olay İran tarihini ikiye bölecek; öncesi ve sonrası…” diyor. Feminist arkadaşımız Selin Top ise kadın dayanışmasının önemine vurgu yapıyor: “Şimdi bu isyanı bulunduğumuz her yerde büyütme zamanı…”
İçeriklerimizi kaçırmamak için e-posta bültenimize ücretsiz abone olun!