Mustafa Denizaltı vefat etti.

Paylaş:

Editörümüz Sevgim Denizaltı’nın babası Mustafa Denizaltı vefat etmiştir. 

Sevgim’in sözleriyle “Bu dünyadan bir Mustafa Denizaltı geçti. Öyle iyi bir insandı ki… Öyle iyi bir babaydı ki…”

Arkadaşımıza ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Paylaş:

Benzer İçerikler

Petrol-İş ve Fransız iki STK, Flormar’ın ana firması Yves Rocher’a, şirketin kurulmuş olduğu Fransa’da dava açtı. Davayı inceleyen hukuk profesörü Kadriye Bakırcı bu davanın Yves Rocher’in Türkiye’de iş ortağı olduğu Kosan Kozmetik şirketinin, kadın işçilerin hakları dahil işçilik haklarının ihlalinden ötürü Yves Rocher’in Fransa’da sorumlu tutulup tutulamayacağı ile ilgili olduğunu söylüyor. “Çokuluslu bir şirket, kurulmuş olduğu ülkede dava ediliyor. Türkiye açısından, türünde, yani çokuluslu bir şirkete karşı, kurulu olduğu devlette açılmış ilk dava bu” diyor.
35 ülkede imzalanan ILO’nun C189 sayılı sözleşmesinin Türkiye’de de imzalanması en çok öne çıkan talepti.
“Türkiye’de yasalara göre, imza attığı sözleşmeler gereğince de 12 yaşındaki çocuklar çalışamazlar. Ama siz eğitim içerisindeki bir mevzuatı bu şekilde değiştirirseniz 12 yaşındaki çocuğun işçileşmesi meşrulaşıyor. “Çalışmıyor ki, okula gidiyor” denilecek. Tüm mekanizmalar gerçekten çocuk işçiliğini meşrulaştırmanın bir yolu.”
“İktidarlar uzun süredir kamusal hizmet olarak toplumun ücretsiz, nitelikli ve anadilinde ulaşabileceği hizmetlere yatırım yapmak yerine kamu hizmetlerinde daralma ve özelleştirmeyi hedeflemiş durumda. Bunun bir ayağı da istihdamı daraltma, parçalı hale getirme ve güvencesizleştirme.”
İçeriklerimizi kaçırmamak için e-posta bültenimize ücretsiz abone olun!