Çok üzgünüz, öfkeliyiz… Şimdi dayanışma zamanı

Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde yitirdiklerimizin acısını paylaşıyor; yakınlarına baş sağlığı, yaralananlara acil şifa diliyoruz. Tüm okurlarımıza çağrımızdır: Dayanışmayı büyütelim.
Paylaş:

Fotoğraf: AA

Paylaş:

Benzer İçerikler

Sendikalı oldukları için işten atılan Adin Oto işçisi kadınların davalarında ilginç gelişmeler yaşanıyor. Kadınlara sendika da aba altından sopa gösteriyor. İşçilere tek tek sözleşme imzalatan sendika avukatı, her dosya için kişi başına yüzde 15 prim alacak. Avukat, kazandığı her dava için Özçelik-İş’e de prim ödeyecek!
Okulların açılmasıyla her yer rengarenk reklamlarla doldu. “Okullar başladı, siz hâlâ şunu bunu almadınız mı?” diye soruyor billboardlar. Ama çocukların binlerce liralık okul masraflarıyla başa çıkamayan ve iş yükleri misli misli artan, “boğulur hale gelen” kadınlara kimse halini sormuyor. Sözü onlara bırakıyoruz…
Bölgenin en önemli dağı olan Murat Dağı’na maden şirketinin saldırısı halkın hayatını etkiliyor. Ağaçlar kesiliyor, su kaynakları zehirleniyor, tarım ve hayvancılık yapılamaz hale geliyor. Kütahya ve Uşak’ın gündemi, bu doğa tahribatı… Köylü kadınlar bu katliama sessiz kalmıyor. İki farklı köyden Emine ve Zeliha tepkilerini paylaştı.
Yalnız olmadığımızı gördük. Temiz hava, güneş ve denizden ziyade bu hissin verdiği ferahlıkla ağır ağır Çanakkale’nin yeşilini geride bırakıp, canavar gibi ağzını açmış bizi bekleyen İstanbul’a döndük. Ama “kolay lokma” değil, birlikteyken demir leblebilere dönüşenler olarak!
İçeriklerimizi kaçırmamak için e-posta bültenimize ücretsiz abone olun!