Kadınİşçi YouTube Kanalımız Yayında: Abone olmayı unutmayın

Kadın İşçi etkinliklerini izlemek ve haberdar olmak için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.
Paylaş:
Haber Merkezi

Kadın İşçi Youtube kanalımız yayına başladı. İlk videomuz 2 Mayıs Pazar günü Dr. Öğr. Üyesi Dr. Özge İzdeş tarafından yapılan “Bakım emeğinin hayatımızdaki yeri, ücretli emeğe yansımaları” ve İpek Deniz – Nilgün Kutal tarafından gerçekleştirilen “Görünmeyen emeğin meslekleşmiş hali; hemşirelik” sunumlarının yer aldığı 1 Mayıs etkinliğimiz.

Kadın İşçi etkinliklerini izlemek ve haberdar olmak için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

https://youtu.be/ZSTPAs3RgDk

Paylaş:

Benzer İçerikler

Son 15 yılda 374 kamu kreşi kapatıldı. 3-5 yaş grubunda üç milyona yakın çocuk bu hizmetten yararlanamıyor. 13 milyon kadın, çocuk baktığı için iş bile arayamıyor. “Özel kreşlere paramız yetmediği için çocuğumuzla eve kapanmak istemiyoruz” diyen TİP’li Kadınlar, “Çocuklar kreşe, kadınlar işe” sloganıyla kampanya başlattı.
Doç. Dr. Emel Coşkun, “Toplumsal bakım yükünün, en ucuz emeği sunan göçmen kadınlarca güvencesiz koşullarda karşılanması yaygınlaşıyor. Bu durumdan hem aileler hem işverenler hem de devlet yarar sağlıyor” diyor. Coşkun, göçmen ev işçilerinin haklarının korunmasında sendikaların sorumluluğuna da dikkat çekiyor.
Yukarıdaki başlık Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği tarafından 17 Eylül Cumartesi günü Cezayir Toplantı Salonu’nda yapılan uluslararası bir konferansın başlığıydı. Toplantıda vakfın konuyla ilgili raporu sunulduktan sonra, pandemi ile birlikte kadınları iyice zorlayan bakım emeğinin çeşitli biçim ve yönleri tartışıldı.
Emek Çalışmaları Topluluğu 2015’ten beri işçi eylemlerinin yıllık raporlamasını yapıyor. Yakın zamanda 2021 raporu dolaşıma girdi. Topluluktan Ebru Işıklı, son rapordaki kadın eylemlerini Kadınİşçi için yazdı.
İçeriklerimizi kaçırmamak için e-posta bültenimize ücretsiz abone olun!