Akhisar Kadın Filmleri Günleri Başlıyor!

4-5-6 Mart 2022 tarihlerinde ilki düzenlenecek olan Akhisar Kadın Filmleri Günleri; kadın yönetmenlerin kadın hikayelerini anlatan filmlerini, Akhisar’daki ekonomik, kültürel ve toplumsal cinsiyet eşitsizlikleri sebebiyle sinemaya erişemeyen seyirci ile ücretsiz ve engelsiz olarak buluşturacak.
Paylaş:
Haber Merkezi

4-5-6 Mart 2022 tarihlerinde ilki düzenlenecek olan Akhisar Kadın Filmleri Günleri; kadın yönetmenlerin kadın hikayelerini anlatan filmlerini, Akhisar’daki ekonomik, kültürel ve toplumsal cinsiyet eşitsizlikleri sebebiyle sinemaya erişemeyen seyirci ile ücretsiz ve engelsiz buluşturacak.

Akhisar Sinema Derneği tarafından düzenlenen üç gün sürecek Akhisar Kadın Filmleri Günleri’nde, filmlerin yanı sıra, gösterimler sonrası film ekipleriyle söyleşiler ve kadın sinemacıların öncülüğünde bir panel de Akhisarlı sinemaseverler ile buluşacak. Etkinlikler ve film gösterimleri 4-5-6 Mart 2022 tarihlerinde Akhisar Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek.

Bir Avrupa Birliği projesi olan CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı tarafından finanse edilen Akhisar Kadın Filmleri Günleri, Akhisar Belediyesi, Wikimedia Türkiye Kullanıcı Grubu, Dijital Bilgi Derneği, 8 Mart Kadın Dayanışma Derneği, Art and Feminism ve Altyazı Sinema Dergisi’nin katkılarıyla gerçekleştirilecek.

Akhisar Kadın Filmleri Günleri’nin ayrıntılı programı önümüzdeki günlerde açıklanacak!

www.sinehisar.org

 

Paylaş:

Benzer İçerikler

Melisa Kesmez hikayelerinde kadın kahramanların yeri ayrıdır. Güçlü akılda kalan karakterler çizer genellikle, yaşamla baş edebilen, duruşu belli kadınlardır onlar genellikle. Fakat, Küçük Yuvarlak Taşlar’da kadınların hayatlarını kolaylaştıran bazı erkeklerin de olabileceğine tanıklık ediyoruz.
İçeriklerimizi kaçırmamak için e-posta bültenimize ücretsiz abone olun!