Aylin Sözer, Selda Taş, Vesile Dönmez İsyanımızdır

Kadınlar dün erkek cinayetlerinde yaşamını yitiren üç kadın için bu akşam, Kadıköy'de olacaklar. Birleşik Metal Kadın Komisyonu da kadın cinayetlerine karşı isyanlarını dile getirmek için alanda olacaklarını bildirdi. 
Paylaş:
Haber Merkezi

Kadınlar dün erkek cinayetlerinde yaşamını yitiren üç kadın için bu akşam, Kadıköy’de olacaklar. Birleşik Metal Kadın Komisyonu da kadın cinayetlerine karşı isyanlarını dile getirmek için alanda olacaklarını bildirdi. 

İstanbul Sözleşmesi Uygulama Kampanya Grubu, dün erkek cinayetlerinde yaşamını yitiren Aylin Sözer, Selda Taş,  Vesile Dönmez ve kadın ve şimdiye kadar erkek cinayetlerinde öldürülen tüm kadınlar için kadınları 30 Aralık Çarşamba günü (bugün) saat. 19.00’da Kadıköy Eminönü İskelesi önünde seslerini yükseltmeye çağırdı.

Eylem alanında olacağız 

Birleşik Metal- İş Sendikası Kadın Komisyonu’ndan bu çağrıya olumlu yanıt geldi. Bugün 19.00’da Eminönü İskelesi önünde olacaklarını söyleyen Birleşik Metal- İş Kadın Komisyonu’ndan kadınlar, kadın cinayetlerinin katliama dönüştüğünü belirterek “Cinayetleri önlemekle yükümlü olanlar, sadece izliyorlar. Bununla da kalmıyor, İstanbul Sözleşmesi’ni toplumda tartıştırıyorlar, toplumsal cinsiyet eşitsizliğini derinleştiriyorlar.” diyerek yargı sürecinde hafifletici nedenler arayanların, İstanbul Sözleşmesi’ni uygulamayanların, onu tartıştıranların önleyici önlemleri hayata geçirmeyenlerin, kadına yönelik şiddetten cinsel tacize kadar  kadınların erkek şiddetine her itirazında onları suçlayacak bahane arayanların, kadın cinayetlerinin ortağı, olduğunun altını çizerek, “katledilen kadınlar isyanımızdır” sloganı ile bugün eylem alanında olacaklarını bildirdiler.

Paylaş:

Benzer İçerikler

Gösterilecek içerik bulunamadı!
İçeriklerimizi kaçırmamak için e-posta bültenimize ücretsiz abone olun!