Yazarın Diğer Yazıları

Kadın İşçi
Kadın İşçi
Kadınİşçi’nin Ücret Eşitsizliğini Konuşuyoruz, toplantısı öncesi Kadınİşçi tarafından hazırlanan ücret eşitsizliği raporu Zuhal Esra Bilir tarafından yazıldı.
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Uluslararası Dayanışma gününde, kadınlar her yerde erkek-devlet şiddetine karşı isyanlarını dile getirip, mücadeleye devam edeceklerini söylediler. Tünel’deki feminist gece yürüyüşünde barikatlar devrildi. Gebze’deki eylemde Birleşik Metal İş Sendikası Kadın Komisyonu da alandaydı.
Savaş ve barış cinsiyetlidir. Savaşları erkekler çıkarır ama sonuçlarından en çok kadınlar ve çocuklar etkilenir. Kadınlar için savaş, erkek şiddeti, yoksulluk, göç ve kayıplar anlamına gelir. O nedenle barış süreçlerinde kadınlar en ön saflarda yer almalılar.  
Kadın işçiler olarak işyerlerimizde ve çalışma hayatında yaşadığımız sorunlarda yalnız değiliz. İş hukuku alanındaki soru ve başvurularınız için iş hukuku avukatımız Hatice Tuğba Yılmaz her çarşamba sizlerle.
Tüm kadın kurum ve kuruluşlarının haberlerine, çağrılarına yer vermek, duyurularını yapmak istiyoruz. Etkinlikleri, eylem çağrılarını, buluşmaları, yayınları, duyuruları bizimle paylaşabilirsiniz, bizler de Kadın İşçi’de bu haberlere yer verebiliriz.
Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden geri çekilme kararının hayata geçeceği 1 Temmuz 2021 öncesi tüm Türkiye’den kadınlar ve LGBTİ+lar meydanları terk etmemeye kararlı.
Yüreğimde bir coşku kıpır kıpırım. Şöyle bir ortalığı ayağa kaldırayım. Kış boyu sobanın dumanı, isi duvarları da sararttı, badana lazım. Aman olsun bu sefer sabunlu bezle silerim duvarları. Pandemi ne cepte bıraktı ne cüzdanda boya alacak para yok.
İçeriklerimizi kaçırmamak için e-posta bültenimize ücretsiz abone olun!