Hakkımızda

Kadınİşçi 17 Kasım 2020’de bir grup feminist kadının  “Her yerde her türlü emek hallerimiz için” diyerek başlattığı haftalık yayın. İnternet üzerinden (kadinisci.org) yayın yapan ve her hafta salı günü güncellenen dergimize, ülkenin ve dünyanın dört bir yanından kadın işçilerin sesini, sözünü taşımaya çalışıyoruz.

Ücretli-ücretsiz kadın emeğine değer ve görünürlük kazandırmayı, bu alanda hak haberciliği yapmayı, politika üretmeyi, kadın eylem ve direnişlerine güç vermeyi, kısacası kadın emeği alanında eylemci bir feminist platform oluşturmayı hedefledik. Bu hedef doğrultusunda kimi zaman büyük kimi zaman çok küçük adımlarla ilerliyoruz.

Yayımladığımız çok sayıda haber, yazı ve analizle çalışma alanlarımızda karşımıza çıkan cinsiyetçi iş bölümü, ücret eşitsizliği, şiddet, işsizlik, kadın işçi sağlığı ve iş güvenliği, ev içi emek, güvencesizlik, erkek egemen sendikalar gibi pek çok yakıcı sorunu gündeme getirmek, bu sorunlara karşı hak temelli mücadeleyi ve kadın dayanışmasını büyütmek için kadın işçilere ulaşıyor, deneyimlerinin kaydını tutmaya çalışıyoruz.

Ücretsiz hukuk danışma hattımızda bir avukat arkadaşımız hukuki konularda danışmanlık hizmeti veriyor. Emeğinize yönelik her türlü hak ihlalinde onu arayabilirsiniz.

Bağımsız feminist hareketin güçlenmesi için fabrikalarda, bürolarda, siyasi partilerde, sendika ve meslek örgütlerinde çalışan kadınların emeğinin görünürlük ve değer kazanmasına ihtiyaç vardır. Aynı ezilme ve karşı çıkış deneyimini paylaşanlar olarak patriyarkaya karşı mücadelemizde bizim bizden başka kimsemiz yok. Birlikte hareket edersek başaracağımıza inanıyoruz. Kadınİşçi kadın emeği alanında haklarını arayan, sesini duyurmak, deneyimini paylaşmak isteyen tüm kadınlara açıktır. Yaşasın kadın dayanışması!

Kadınİşçi Yayın Kurulu

Ayla Önder, Bahar Gök, Feryal Saygılıgil, Fitnat Durmuşoğlu, İpek Deniz, Mürüvet Yılmaz, Nebile Irmak, Necla Akgökçe, Nilgün Kutal, Nur Tuğçe Biga, Öznur Kaya, Sare Öztürk, Serap Güre Şenalp, Seval Öztürk, Sevgim Denizaltı, Sevim Işık Baro, Yadigar Aygün, Zuhal Esra Bilir

Editörler

Necla Akgökçe, Sevgim Denizaltı, Serap Güre Şenalp

İletişime Geç

Bizi Facebook, Instagram ve Twitter adreslerimizden takip edebilirsiniz.

Kadın işçi grubumuza üye olmak isterseniz, kendinizi tanıtan bir mesaj göndermeniz yeterli. Sizinle iletişim kuracağız.

Kadın işçi gazetemize haber, yazı göndermek isterseniz en az bir fotoğraf da göndermenizi istiyoruz.

Mesaj Gönder

* Gerekli Alanlar

İçeriklerimizi kaçırmamak için e-posta bültenimize ücretsiz abone olun!