Kadınİşçi Emek Atölyeleri kaldığı yerden devam ediyor!

'Feminist Yöntem Tartışmaları ve Kadın Emeği' başlıklı ikinci atölyemiz, 13 Mayıs’ta Necla Akgökçe yürütücülüğünde başlıyor.
Paylaş:

Feminist araştırma, bünyesinde yeşerdiği kadın kurtuluş hareketinin hedeflerinin neresinde; literatüre katkı mı, harekete katkı ve dönüşüm mü? Araştırma yöntem ve bilgi edinme süreçleri… Her şey nerede, kiminle başladı… Yöntem tartışmalarının ardındaki tarihsel birikim… Kadın deneyimlerinin ve duygulardan arınmamış bir araştırmanın ve bilinçli taraftarlığın önemi ve bunun kadın emeği sorunlarını dinleme, anlama, kavramsallaştırma, mücadele konusu yapmadaki merkezi rolü…

İstanbul Kadıköy’de, Necla Akgökçe’nin yürütücülüğünde yapılacak atölyede tüm bunları konuşmayı umuyoruz.

Atölye mekan kısıtlılığı nedeniyle sınırlı sayıda katılımcıyla gerçekleştirilecektir. 

Erkeklere kapalıdır.

Başvuru formuna erişmek için tıklayın.

Feminist Yöntem Tartışmaları ve Kadın Emeği Atölyesi

Atölye Tarihleri: 13 Mayıs-20 Mayıs 2023 (Cumartesi günleri)

Atölye Saati: 15.00-17.00

Adres: Navraz Cafe/ Rasimpaşa Mah. İzzettin Sok. No: 87 Kadıköy/İstanbul

İletişim: kadiniscihaber@gmail.com

Paylaş:

Benzer İçerikler

Yaşlanma Çalışmaları Derneği Senex: Lisansüstü Yaşlılık Çalışmaları Kongresi’nin 8.’si, 1-2 Kasım 2024 tarihlerinde Akdeniz Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek. Senex, kongrenin “Yaşlanma ve Kent” ana temasıyla gerçekleşeceğini duyurdu.
Üç yıldır yayın hayatını sürdüren kadınların ücretli, ücretsiz emek deneyim, talep ve direnişlerini dile getirmek için hak haberciliği yapan sitemiz Kadınİşçi, Metin Göktepe Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. Yolumuzu aydınlatan ve halkın, sınıfın gerçeklerini aktarırken yaşamını yitiren Metin Göktepe’yi saygıyla anıyoruz.
‘Kadın Emeği ve Güvencesizlik’ başlıklı üçüncü atölyemiz, 10 Haziran’da Semiha Arı’nın yürütücülüğünde başlıyor.
Türkiye’de kadın emeği alanında çalışan araştırmacıları bir araya getirmek ve kadın emeği tarihimizin önemli figürlerini anmak amacıyla bu yıl ilk kez düzenlediğimiz Zehra Kosova Sempozyumu’nun programı yayımlandı.
İçeriklerimizi kaçırmamak için e-posta bültenimize ücretsiz abone olun!