Sol Partiler Kadın Emeğine Nasıl Bakıyor? (Rapor sunumu toplantısına davet)

Türkiye tarihi bir seçime doğru giderken, sol partilerin kadın emeği politikalarını analiz ederek hazırladığımız raporumuzu kamuoyuyla paylaşacağız. Cezayir Toplantı Salonu'nda 4 Mayıs'ta gerçekleştireceğimiz rapor sunumu toplantısına hepinizi bekliyoruz.
Paylaş:

Türkiye’de kadın emeği, sol partilerin ne kadar gündeminde? Kadınların emek piyasasındaki ikincil konumu, kadın işçi sağlığı ve iş güvenliği, cinsiyete dayalı ücret ayrımcılığı, işyerinde şiddet ve taciz, cinsiyetçi iş bölümü, kadın istihdamı, güvencesizlik gibi sorunlarımızın çözümüne ilişkin ne söylüyorlar, ne yapıyorlar? Bu partilerin tüzük ve programlarında kadın emeğinin somut sorunlarının çözümüne ilişkin neler var, neler yok?

Türkiye tarihi bir seçime doğru giderken, sol partilerin kadın emeği politikalarını analiz ettik. Bu partilerde siyaset yapan kadınlarla görüşerek, partilerin tüzük ve programlarını inceleyerek hazırladığımız rapor kapsamında, kadın işçilerin emek piyasasındaki gerçek durumunu tartışmayı ve sol partilerin kadın emeği politikaları ile önerilerini kadın işçiler lehine gündemleştirmelerini amaçlıyoruz.

Raporumuzu kamuoyuyla paylaşacağımız toplantıya davetlisiniz.

Sunum: Feryal Saygılıgil
Yer: Cezayir Toplantı Salonu
Tarih: 4 Mayıs Perşembe
Saat: 12.00-15.00

Paylaş:

Benzer İçerikler

Gösterilecek içerik bulunamadı!
İçeriklerimizi kaçırmamak için e-posta bültenimize ücretsiz abone olun!