Kadın İşçi’den DİSK’e ziyaret

Kadın İşçi olarak DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’yla bir araya geldik. Ziyarette DİSK’in kadın çalışmalarıyla ilgili bilgi aldık, önerilerimizi sunduk, fikir paylaşımında bulunduk.
Paylaş:

Kadın İşçi ekibi olarak dün (3 Kasım Çarşamba) DİSK’i ziyaret ettik. İstanbul Beşiktaş’taki DİSK Genel Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’nun yanı sıra, Genel-İş Sendikası Konut İşçileri Şubesi Başkanı Nebile Irmak Çetin ile DİSK Araştırma Merkezi uzmanları Deniz Beyazbulut ve Zeynep Kandaz da katıldı.  

Toplantıda konfederasyonun kadın çalışmaları, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde düzenlenecek kadın temsilciler meclisi toplantısı ve Uluslararası Çalışma Örgütü’nün 190 sayılı Şiddet ve Taciz Sözleşmesi’yle ilgili kampanya kapsamında planlanan eylem ve etkinlikler hakkında bilgi aldık.

Kadın İşçi olarak önerilerimizi dile getirdiğimiz toplantıda, sendika içi kadın örgütlenme modelleri ve sendikalarda yürütülen toplumsal cinsiyet çalışmaları gibi konular da ele alındı. Toplantı, karşılıklı bilgi ve fikir paylaşımıyla son buldu.

Paylaş:

Benzer İçerikler

Gösterilecek içerik bulunamadı!
İçeriklerimizi kaçırmamak için e-posta bültenimize ücretsiz abone olun!